wróć ›

Co warto wiedzieć gdy zdecydujemy się na wynajem powierzchni magazynowej?

Ostatnimi czasy sporą popularnością cieszy się wynajem powierzchni magazynowej. Logistyka kontraktowa to bardzo duża szansa na rozwój, jednak, aby dzięki niej świadczyć możliwie najlepsze oraz najbardziej zoptymalizowane usługi konieczne jest nawiązanie współpracy z odpowiednim kontrahentem logistycznym. Podjęcie w tej kwestii zbyt pochopnej i nieprzemyślanej decyzji może rzutować na cały wizerunek przedsiębiorstwa, a także na jakość obsługi ostatecznego klienta.

Jakie aspekty wziąć pod uwagę?

To, co ma bardzo duży wpływ na wybór kontrahenta do wykonywania usług logistycznych to przede wszystkim lokalizacja magazynu. Najlepiej, by budynek był usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie z główną trasą, na przykład przy autostradzie lub drodze krajowej. Może to radykalnie obniżyć koszty dostaw oraz usprawnić wysyłki towarów do klientów. Oprócz tego ważnym aspektem może być również bliskość magazynu z zakładem produkcyjnym.

W zależności od rodzaju ładunku, powierzanego firmie zewnętrznej, kluczowym kryterium może się okazać nośność posadzki oraz poruszające się po niej urządzenia magazynowe. Stosowanie wózków widłowych, suwnic, paletyzatorów czy coraz częściej także układnic bardzo mocno wspomaga procesy logistyczne oraz powoduje, że etap kompletacji i pakowania zamówień przebiega w niezwykle sprawny i profesjonalny sposób.

Postaw na bezpieczeństwo!

Decydując się na powierzenie ładunków, takich jak sprzęt elektroniczny czy też podzespoły motoryzacyjne, jednym z głównych aspektów branych pod uwagę przy wyborze partnera logistycznego będzie ochrona obiektu. Wszelkie systemy bezpieczeństwa, czujniki ruchu czy kamery to w dzisiejszych czasach pewnego rodzaju standard w magazynach, jednak za każdym razem warto poruszyć temat bezpieczeństwa zarówno wewnątrz, jak i poza budynkiem magazynowym. Niezwykle istotne jest również doświadczenie. Nawiązując współpracę z firmą, która jest obecna na rynku od wielu lat otrzymujemy gwarancję profesjonalizmu, kompleksowych usług oraz dbałości o każdy detal realizacji. W tego typu firmach standardem jest długoterminowe ubezpieczanie powierzonego ładunku, co w przypadku mniejszych podmiotów jeszcze nie jest tak powszechnie stosowane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
PIOMAR - Transport & Logistics, Opole, Polska