wróć ›

Jak wybrać firmę transportową, która dostarczy towar bezpiecznie i na czas?

Polska to kraj, w którym działa bardzo wiele firm transportowych. Tak duża konkurencja to dla konsumentów niezwykle komfortowa sytuacja, ponieważ wiele przedsiębiorstw jest przez to zmuszonych do obniżania swoich cen za przewóz. Z drugiej jednak strony tak duży wybór firm transportowych może znacząco utrudnić podjęcie ostatecznej decyzji co do
wskazania najodpowiedniejszego przewoźnika. Jak więc nie pogubić się na całym rynku przewoźników i wybrać najwłaściwszą firmę, która dostarczy towar bezpiecznie i na czas?

Wiarygodność przede wszystkim!

Wiarygodność to jeden z najistotniejszych aspektów, który ma znaczenie nie tylko w branży transportowej, ale właściwie w każdym rodzaju działalności. Bardzo dobrym pomysłem może okazać się zaczerpnięcie opinii na temat konkretnej firmy, a zatem poszukanie informacji dotyczących terminowości dostaw czy też dbałości o powierzony ładunek. Na stronie takowego przewoźnika powinna pojawić się informacja na temat posiadanych certyfikatów i wyróżnień, które świadczą o kompleksowym podejściu do zlecenia oraz o fachowości w swojej branży. Jeśli mamy do czynienia z zupełnie nieznaną firmą, która zdaje się dopiero rozpoczynać swoją działalność na skalę kraju lub nawet zagranicy, można zweryfikować, czy figuruje ona w rejestrze przedsiębiorstw.

Zaplecze firmy

Nie tylko czas działania na rynku, ale również posiadane licencje, flota pojazdów oraz ubezpieczenie ładunku – to wszystko ma znaczący wypływ na ostateczną decyzję dotyczącą wyboru najodpowiedniejszego przewoźnika. Najbardziej profesjonalna firma transportowa powinna móc świadczyć możliwie najbardziej kompleksowe usługi, a zatem zatrudnieni w niej kierowcy muszą posiadać stosowne pozwolenia na przewóz ładunków niebezpiecznych czy też ponadgabarytowych. Nie bez znaczenia jest również ubezpieczenie, ponieważ fakt uszkodzenia ładunku w czasie przewozu powinien być zrekompensowany stosownym odszkodowaniem.

Mimo, iż w ostatnim czasie przewoźnicy postawili przede wszystkim na walkę o klienta ceną, to jednak nie powinniśmy ulegać pokusie wyboru najtańszej firmy. Warto poszukać tzw. wartości dodanej, która zapewni naszemu ładunkowi bezpieczeństwo, a nam samym komfort i spokój, że przesyłka będzie dostarczona na czas we wskazane miejsce.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
PIOMAR - Transport & Logistics, Opole, Polska